Pohled do zahrady

6. února 2008 v 21:35 | Vlasta |  Flóra kolem nás
Před nadcházejícím jarem nás nechává paní Vlasta prstřednictvím fotografií nahlédnout do své zahrady a také mezi kaktusy.
Paní Vlasta má asi spoustu zkušeností, když ji všechno tak krásně kvete. Tolik kaktusů a kvetoucích, to je nad moje chápání. Já mám obrovskou radost, když mě rozkvete vánoční a velikonoční kaktus. A to asi není velké umění.

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Margo Margo | E-mail | Web | 6. února 2008 v 22:34 | Reagovat

Nádherné kvitnúce kaktuse a kvety,niektoré mám aj ja,nekvitli ešte.

Nech sa darí aj naa´dalej v pestovaní.

2 Petulka2626 Petulka2626 | E-mail | Web | 7. února 2008 v 7:31 | Reagovat

Kaktusy jsou opravdu překrásné. Také se jim věnuji, ale tolik květů jsem ještě nikdy neměla. Jak na to? Jak mám ty mé pichláčky přimět ke květu? Některé kvetou pravidelně ob jeden rok. Jiné každoročně, ale některé ne a ne vykvést. Letos budu mít asi 14 nových druhů, které jsem ještě neměla. Jsou zasazeny v září, kdy mi přišly poštou, takže předpokládám, že letos se asi od nich květů nedočkám.

3 Vlasta Vlasta | 7. února 2008 v 17:34 | Reagovat

Mám radost,že se Vám moje kaktusy líbí.Pěstuju je od dětství a dodnes nemůžu říct,že bych jim rozuměla.Přesně jak píše Petulka,většina mi jich kvete každý rok některé ob rok a některé jsem ke kvetení ještě nepřemluvila.Od časného jara do pozdního podzimu je pěstuju ve skleníku a to se jim líbí,na zimu je stěhuju domů na chladnou chodbu a vůbec nezalévám zato v létě jim dopřávám vody co stačí vypít. Přesazuju je až když je jim malý květináč.Mám jen samé snadno pěstovatelné druhy ,znáte to,zálib moc a času málo a ty moje kaktusy jsou opravdu nenáročné.

4 Petulka2626 Petulka2626 | E-mail | Web | 7. února 2008 v 20:07 | Reagovat

Tak to jsme na tom podobně. Taky nemám  nějak zvlášť náročné druhy, ale pořád se mi snaží ,,říct´´ něco nového. Jen jsem trošku natvrdlá a než to pochopím, co ty kytky po mě chtějí, uplyne pořádná doba. Mám na svých stránkách taky pár kvetoucích kaktusů, ale z počátku jsem je nefotila. Tak je tam těch obrázků málo. Nemám je ve skleníku, ale v prosklené verandě s větracími okýnky. sluníčko mají celé dopoledne. A když je moc horko, otevřu jim dveře do chladné chodby a tím je ochladím. Možná by chtěly malinko více zalévat. Ještě pořád mám strach z hniloby kořenů. Kaktusy pěstuju teprve asi 6 let. Tak jsem na tohle opatrná. Klidně uvítám dobrou radu na mail.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama