Kraslice

2. února 2008 v 18:56 | Jitka |  Téma velikonoční
Tyto kraslice jsem dělala s vnoučaty loni. Koupila jsem spreje na auta, každý výfuk jsme dali na špejli a zapíchli do truhlíku s hlínou. Horní otvor výfuku jsme opatrně zalepili plastelínou, aby šla později odstranit. Výfuky jsme nastříkali barvou a dělali jsme to na balkoně, abychom se jednak nenadýchali výparů a taky abychom nepřelakovali nábytek.Po dokonalém zaschnutí jsme na výfuky lepili předem nastříhané papírky. K lepení jsme použili lepidlo Herkules. Hezčí by byla samozřejmě sláma ale tu jsme neměli. Nakonec jsme si vystačili i s papírem.Některá vajíčka jsou vyškrabovaná ale to nebyla žádná sláva. Takové zdobení chce zkušenou ruku.

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mirča Mirča | Web | 2. února 2008 v 20:01 | Reagovat

Krása, Jituš, jsi šikulka..takovou babičku kdyby měly moje děti...

2 Zdenka "ren." Zdenka "ren." | 2. února 2008 v 20:23 | Reagovat

Moc pěkná vajíčka. Díky za nový webík.

3 Zdenka "ren." Zdenka "ren." | 2. února 2008 v 20:44 | Reagovat

Přilhášku do klubu jsem poslala majlovou poštou, doufám, že dorazí. Zdravím.

4 Jitka admin. Jitka admin. | 2. února 2008 v 21:01 | Reagovat

Přihláška dorazila.

5 skaut68 skaut68 | Web | 3. února 2008 v 2:01 | Reagovat

Ahoj, ten vzor na červeném vajíčku se mi líbí - mám ho nejraději.

6 Jitka admin. Jitka admin. | 3. února 2008 v 9:08 | Reagovat

To červené jsem jako jediné dělala já, jinak je to práce mých vnoučat.

7 Petulka2626 Petulka2626 | E-mail | Web | 3. února 2008 v 19:46 | Reagovat

Tohle jsou krásná vajíčka. Těch praktik,co existuje....

Z čeho jsou vyrobena ta zvířátka? Chtěla bych něco takového zkusit s dětmi, ale už si nevzpomínám, jak se připravovalo těsto. Kdysi jsme takové věci tvořili ve škole a výrobky jsme pak pekli v troubě. Bylo to nějaké octové těsto, ale už si přesně nevzpomínám. Máte někdo návod? Prosím, pošlete mi jej.

8 Zdenka "ren." Zdenka "ren." | 3. února 2008 v 22:43 | Reagovat

Na fotu bude asi vizovické pečivo,které je pracné dlouhým hnětením. Já mám zkušenost se slaným těstem, které je pěkně popsáno v publikaci Výrobky ze slaného těsta od Isolde Kiskaltové. Těsto: 2 šálky hladké mouky 1 šálek soli, 3/4 šálku vody, dokonale prohníst. Těsto se dá použít na výrobky stejně jak vizovické. V troubě spíše sušíme nejdříve v mírnější pak trochu přidáme, ale trvá to několik hodin podle velikosti výrobku.

9 Jitka admin.pro Petulka2626 Jitka admin.pro Petulka2626 | 3. února 2008 v 22:58 | Reagovat

Zjistím poměr surovin na vizovické těsto. Setkala jsem se s paní od které mám to co je na fotce. Je v tom mistr a je radost se na ni dívat když stříhá ptáčkům křídla. Mám od ní i ozdoby na vánoční stromeček. Recept vložím do rubriky "Rady a nápady". Se slaným těstem jsem taky dělala ale sušila jsem to jen na teplém místě. V troubě s tím nemám zkušenost.

10 Petulka2626 Petulka2626 | E-mail | Web | 4. února 2008 v 10:36 | Reagovat

Děkuji za pomoc při shánění ,,receptu´´ na toto krásné pečivo. Určitě budu s dětmi na tom pracovat a doporučím i do školy paní učitelce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama