Barvení velikonočních vajíček

20. února 2008 v 14:14 | Petulka2626 |  Téma velikonoční
Postup:
Vajíčko se omyje teplou vodou, aby nebylo mastné nebo špinavé. Pak se pomocí vody přilepí na skořápku vylisované bylinky rozmanitých tvarů a vajíčko se opatrně uloží do punčochy a zaváže nití. Bylinky se nesmí pokrčit. Tak jak budou vypadat pod punčochou, tak se i obtisknou.
Pak vložíme do starého kastrůlku klidně velké množství cibulových slupek a v tom vajíčka vaříme na tvrdo. V průběhu vaření občas vajíčka otáčím. Po uvaření sejmeme punčochu i s bylinkami a necháme vajíčka oschnout.
Dají se vytvořit i kraslice, ale vaření je trošku obtížné, protože prázdné skořápky plavou. Proto je vařím jen po dvou a neustále je tlačím špejlí ke dnu, aby byly stejnoměrně obarveny. Když zůstane část vajíčka nad hladinou, neobarví se.

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zdenka "ren." Zdenka "ren." | 20. února 2008 v 20:32 | Reagovat

Petulko, moc se mi tvoje vajíčka líbí, jseš šikulka :-)

2 Petulka2626 Petulka2626 | E-mail | Web | 21. února 2008 v 6:50 | Reagovat

Děkuji za slova chvály. Potěšila mne a zahřála u srdíčka.

3 Katy a Barbucha Katy a Barbucha | E-mail | Web | 21. února 2008 v 14:56 | Reagovat

Ahoj. Opět skvělý návod. Já to tedy nedělám, nikoho domů na Velikonoce nepouštím, neb na sídlišti jsou surový smradi, ale když jsem bydlela na vesnici tak jsem také barvila, jak v barvě tak v cibulových slupkách, známé to rady od babičky. Ale ty bylinky jsou super nápad. Nedala bys sem návod na nějaké pěkné batikování?

4 Petulka2626 Petulka2626 | E-mail | Web | 21. února 2008 v 17:55 | Reagovat

Tak bohužel batikovat neumím. Nikdy jsem to nedělala. A na Velikonoce dělám s dětmi jen tradiční výzdobu, povídáme si, co vlastně Velikonoce jsou, ale pak odjedeme pěkně na výlet do zoo. Každoročně a ze stejných důvodů jako ty. Sice bydlím na vesnici, ale s tradicí už ti dnešní blbouni a promiňte mi všichni to slovo, ožralové, nemají vůbec nic společného. Děti akorát křičí děsem a strachy že se něco stane. A ty jelita na zadku si nepřej vidět. V zoo je nám fajn.

5 skaut68 skaut68 | Web | 21. února 2008 v 18:18 | Reagovat

Vajíčka jsou krásné, také barvíme i v cibuli. A Velikonoce. Neměla jsem je ráda. Až před pár lety jsem pochopila, o čem tyto svátky jsou. Ale v pondělí jezdíme k rodičům, posedíme, popovídáme si... Tak je to fajn. Lenka.

6 Maruska Maruska | E-mail | 22. února 2008 v 14:19 | Reagovat

Mile damy, koknete na e.stranky moji kamaradky Hany, jsou tam moooc hezke veci.    www.hana.h.estranky.cz ,at se Vam libi.

7 Jitka admin.Marušce Jitka admin.Marušce | 23. února 2008 v 10:38 | Reagovat

Ta adresa asi není správná. Zkoušela jsem se tam podívat a nenašlo se to.

8 karlinka karlinka | E-mail | Web | 23. února 2008 v 11:47 | Reagovat

AHoj Jitko tak tam dej adresu www.hana-h.estranky.cz.A Maruška je tvoje sestra?

9 Jitka admin. Jitka admin. | 26. února 2008 v 8:42 | Reagovat

U nás se pozvolna začíná probouzet příroda a objevují se v trávě první lístečky.Letos tvoji metodu uplatním. Dělávali jsme to doma taky tak ale co jsem začala s háčkovanýma vajíčkama na jiná nebyl čas. A bez háčkovaných už by to nebyly ty správné Velikonoce. Letos jsem v předstihu a tak budu před velikonočním pondělkem barvit.

10 Jitka admin.pro Karlinku Jitka admin.pro Karlinku | 26. února 2008 v 8:43 | Reagovat

Maruška je moje švagrová.

11 Jitka admin. Jitka admin. | 26. února 2008 v 8:53 | Reagovat

Karlinka nám opravila adresu, kterou zde nechala moje švagrová Maruška, tak rozhodně zajděte na www.hana-h.estranky.cz stojí to za to. najdete tam vajíčka zdobená drátkováním, vánoční ozdoby z korálků a mnoho dalších krásných věciček.

12 zdenkazov2 zdenkazov2 | E-mail | Web | 19. března 2009 v 12:49 | Reagovat

ale když www.hana-h.estranky.cz  je zablokován administrátorem

13 Zdenča Zdenča | 13. dubna 2009 v 14:06 | Reagovat

Moooc krásný!!!!!!!!!!!!

14 beach wedding dresses beach wedding dresses | E-mail | Web | 31. října 2012 v 13:40 | Reagovat

I happen to enter your blog with the help of Google search. To my sheer luck I got what I was searching for. Thanks.
http://www.threedress.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama